• Rzeczoznawca
  • Pośrednik
  • Developer
  • Jednostka Samorządu Terytorialnego
  • Uczelnia / Firma szkoleniowa
  • Media

Nowości wydawnicze i promocje w Helion.pl - codziennie inna książka 30% taniej!

Blog

Jak wycenia się nieruchomość?

Jak wycenia się nieruchomość?

Często kupujący i sprzedający nieruchomość pytają o jej wartość. Wartość nieruchomości często mylona jest z ceną nieruchomości. W tym artykule nakreślimy jak Rzeczoznawca Majątkowy określa wartość nieruchomości. Wycena nieruchomości polega na określeniu wartości rynkowej, odtworzeniowej bądź katastralnej. Ta ostatnia wartość będzie ustalana po wprowadzeniu tzw. podatku katastralnego, którego wysokość będzie uzależniona od wartości nieruchomości.

Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym

Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym

Zawód rzeczoznawczy majątkowego to jedna z działalności zawodowych w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami, która została uregulowana w Ustawie o gospodarce nieruchomościami. Wymagania formalne, zakres i możliwe formy działalności oraz podstawowe odpowiedzialności rzeczoznawcy majątkowego zostały opisane w niniejszym artykule.

Jesteśmy partnerem ESRI!

Jesteśmy partnerem ESRI!

W ramach programu partnerskiego Esri Polska współpracuje z firmami, które opracowują profesjonalne aplikacje GIS, wspomagające różnorodne działania użytkowników, wykonywane dla wielu sektorów gospodarki, na przykład dla potrzeb ewidencji nieruchomości, energetyki, planowania przestrzennego, urbanistyki, zarządzania techniczną infrastrukturą sieciową i innych.

Uwaga! Komunikat Ministerstwa

Uwaga! Komunikat Ministerstwa

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przekazało rekomendacje dla rzeczoznawców majątkowych dotyczące wykonywania czynności zawodowych w czasie epidemii koronawirusa. 

Wartość nieruchomości

Wartość nieruchomości

Określanie wartości nieruchomości opisuje Ustawa o gospodarce nieruchomościani - poniżej znajdziesz najistotniejsze informacje, pojęcia i definicje dotyczące m.in. wartości rynkowej, odtworzeniowej, katastralnej jak również wyceny i podejścia do wyceny. 

Elektroniczna Księga Wieczysta

Elektroniczna Księga Wieczysta

Elektroniczna Księga Wieczysta – co to takiego?
Księga Wieczysta to rejestr, który mówi o stanie prawny nieruchomości, prowadzony, co do zasady, dla każdej nieruchomości przez wydziały ksiąg wieczystych w sądach rejonowych oraz w celu zwiększenia dostępności przedmiotowych informacji na portalu - Elektroniczne Księgi Wieczyste.

Due diligence nieruchomości obszarem działalności rzeczoznawców majątkowych

Due diligence nieruchomości obszarem działalności rzeczoznawców majątkowych